Naše práce

Dřevostavby

Dřevo obecně působí velmi pozitivně na lidskou psychiku i na imunitní systém. Dřevo dokáže vyrovnat vlhkost v interiéru. Díky tomu vzniká stabilní klima vyhovující zejména astmatikům a alergikům.

Výroba, stavba, rekonstrukce krovů nebo střechy

Vycházíme z přání zákazníka a jeho dodané projektové dokumentace. Máme možnost zajistit projekty sami, můžeme střechu domů navrhnout a realizovat. Protože je dřevo přírodní materiál, který podléhá různým vlivům a destrukcím nabízíme také možnost částečné, nebo celkové rekonstrukce krovů. Představujeme kompletní řešení pro vaši novu střechu. Zajišťujeme veškeré tesařské, klempířské i pokrývačské práce. Zajistíme dodání materiálu, realizaci samotných prací, případně provedeme likvidaci staré střechy a odvoz suti na skládku.

Zahradní pergoly

Po domluvě s investorem, navrhneme a vyrobíme pergoly rozličných velikostí, tvarů a barev. Stěny altánů, pergol mohou být bez výplně nebo uzavřeny zábradlími ozdobnými trelážemi nebo plné palubkové.

Podbíjení

Na stávající krovy montujeme raztr z impregnovaných latí, podbíjíme je palubkami min. šířky 19 mm, z nepohledové strany natíráme impregnačním nátěrem, z pohledové strany jsou palubky natřeny jednou napouštědlem jednou barvou na dílně a druhý nátěr barvou je proveden po montáži pro barevnou sladěnost. Můžeme zapůjčit vzorníky barev.

Garážová stání

Už vás nebaví každé ráno odstraňovat námrazu a sníh z vašeho autíčka? Máme řešení – zhotovíme garážové stání. Součástí takového garážového stání může být například prostor, určený pro zahradnické potřeby nebo dřevník.

Ploty

Ploty na míru dle klasických nabízených vzorků i dle vlastního přání zákazníku. Používáme kvalitní dřevo i povrchové úpravy, díky nimž vám dřevěný plot bude dlouho a dobře sloužit. Každý dřevěný plot může být originální nejen barvou a strukturou, ale i velikostí a tvarem latí či planěk, kováním a doplňky.

Terasy

Dřevěné terasy jsou velmi estetickým prvkem, který rozšiřuje stavbu o venkovní prostor k relaxaci a posezení. Aby dřevěná terasa byla chloubou exteriéru domu na dlouhou dobu je třeba o ní pravidelně pečovat a ošetřovat povrch olejem minimálně dva krát do roka.

Terasy z borovicového dřeva

Dřevěné terasy z borovice mají charakteristický vzhled s hojným výskytem suků v řezu. Jsou však oblíbené kromě estetického hlediska i pro svou vysokou odolnost proti povětrnostním vlivům, pružnost, pevnost a dlouhou životnost.

Terasy z modřínového dřeva

Modřín je pro venkovní dřevěné terasy také ideální. Velmi dobře snáší i nepříznivé povětrnostní podmínky a výkyvy teplot, jeho dřevo je pevné, pružné a poměrně lehké.

Terasy ze dřeva bangkirai

Dřevina bangkirai patří mezi nejodolnější a esteticky nejhodnotnější materiály pro výrobu dřevěné terasy. Vyznačuje se vysokou tvrdostí (je přibližně 3x tvrdší než dub), odolností proti nepříznivým vlivům a dlouhou životností. Vzhled dřeva bangkirai je velmi zajímavý, neboť přirozené barevné rozdíly mezi jednotlivými segmenty vytvářejí unikátní hru odstínů a dělají z dřevěné terasy opravdový originál.

Terasy ze dřeva massaranduba

Exotická dřevina massaranduba se běžně používá pro svoji tvrdost a pevnost jako stavební dřevo pro venkovní využití. Vlastnosti tohoto dřeva mohou dlouho sloužit i vám, pokud si jej zvolíte jako materiál pro vaši dřevěnou terasu. Dřevěné terasy z exotického dřeva massaranduba jsou nejen vysoce odolné, ale také originální a vzhledem k příznivému poměru kvalita/cena i výhodné.

Fasády

Dřevěná fasáda je vhodná jako obklad a to nejen dřevostaveb. Může se použít u domu postavených z jakéhokoliv stavebního materiálu. Dřevěné fasády jsou k domu připevněny pomocí nosného roštu, vzniká mezi dřevěným obkladem a samotnou stavbou větraná mezera. Je tedy bezpečným řešením i v případě dojde-li někde ve stěně ke zvýšení vlhkosti. Dřevěné fasády se můžou natřít ochranným nátěrem, které dřevo chrání před povětrnostními vlivy a zároveň řeší estetickou stránku fasády. Taková fasáda však vyžaduje údržbu, obnovení nátěrů v rozmezí 3-5 let, zde záleží na kvalitě nátěrů. Většinou se používá smrk, který v kombinaci s nátěrem je velmi kvalitním řešením. Výhodou tohoto typu fasády jsou nižší počáteční pořizovací náklady. Bezúdržbové dřevěné fasády - fasády se nenatírají. Na tyto fasády se používají trvanlivější dřeviny než je smrk, nejčastěji je to sibiřský modřín. Dřevo díky slunečnímu záření získává patinu (šedne). Dřevo tímto procesem nedegraduje, pouze mění svou barvu. Tento proces však není rovnoměrný, nejvíce šedne fasáda z jihu. Než se odstín sjednotí na celém domě, může to trvat několik let.

Ostatní